דרישות המכס בייבוא מסין

דרישות המכס בייבוא מסין

סין נחשבת ליעד היבוא מספר אחד לישראל כאשר כמעט ואין ענף או תחום של מוצרים שאינם מיובאים מסין. אם אתם מחפשים אחר יבוא מסין חשוב כי תהיו מודעים לדרישות המכס ביבוא מסין על מנת שלא תיגרם לך עוגמת נפש בתהליך היבוא או יותר מכך – הפסדי כספי משמעותי.

כיום קיים צו יבוא חופשי המאפשר לכל אחד לייבא מוצרים מסין אם לשימוש פרטי או עסקי. עם זאת הצו מחייב אישור תקן במעבדה מוסמכת לכך על מנת לאשר יבוא מוצרים מסויימים. רשימת התקנים המלאה מופיעה בתקנון צו יבוא חופשי.

שלב ראשון

ראשית כל יש להגדיר את "פרט המכס" ולרוב הדבר נעשה על ידי עמיל מכס או החברה המטפלת עבורכם בתהליך היבוא מסין. פרט המכס מגדיר למעשה את המוצר.

שלב שני

לאחר שלב זה יש לפנות אל מכון התקנים עם המסמכים הרלוונטיים: בקשה לשחרור יבוא, חשבון ספק, שטר מטען, מסמך לזיהוי המוצר (קטלוג וכו').

שלב שלישי

כעת תתבצע בדיקה אם על המוצר חל תו התקן הישראלי. אם אין כזה – המוצר יקבל אישור (תקן לא חל) והמוצר ישוחרר מהמכס. אם ישנו צורך בתקן ישראלי ייבדק אם התקן הקיים מאושר על ידי מוסד מקביל לזה הישראלי ולפיכך יבוצע המשך התהליך.

שלב רביעי

כעת המוצר יועבר לבדיקת מכון התקנים. קיימות מספר שיטות בדיקה בהתאם למוצרים ולרקורד של היבואן. אם נימצא ליקוי כלשהו יכול היבואן להפקיד ערבות במכס ולהתחייב על תיקון הליקוי ובדיקה מחודשת של המוצר. אם קיים ליקוי של אניתן לתקן בארץ ישנה אפשרות החזרת המוצר לספק בחו"ל או השמדה של כל היבוא בנוכחות נציג מכון התקנים. אם אין ליקוי יקבל המוצר תו תקן ויוכל להיות משוחרר מהמכס.

חשוב לציין כי ביבוא מוצר על ידי יבואן מוכר וביבוא מוצרים שכבר קיבלו אישור מכון התקנים ביבוא קודם שלו, התהליך מהיר יותר וייתכן כי תו התקן הראשוני יספיק לכל היבוא העתידי.

פרטים מדויקים יותר יש לברר מול המכס או מי שעוסקים \בשירותי יבוא מסין ועמילות מכס.

חזרה למאמרים >>